Powodów wypadania włosów jest wiele.

Mogą wiązać się one ze złym stanem zdrowia, chorobami, nerwami czy niewłaściwą pielęgnacją i obciążaniem włosów i skóry głowy. Prawidłowa diagnoza to podstawa, żeby zapobiegać łysieniu oraz zastosować właściwe trapie i wspomaganie.

Trycholog – specjalista zajmujący się skórą głowy i włosami – zleci podstawowe pomiary, wywiad i określi problem. Im działania szybsze, tym możliwości na wyleczenie lepsze. Oczywiście w zależności od powodów leczenie znacznego wypadania włosów może być inne.Najczęściej, w odniesieniu do mniej poważnych zmian, wystarcza właściwa suplementacja oraz zmiana nawyków żywieniowych, troska o skórę i włosy. Konieczne jest stymulowanie wzrostu nowych włókien. W zależności od ilości wypadających włosów niezbędne może być skumulowanie kilku metod, np. leczenia farmakologicznego, suplementacji, wprowadzenie środków wspomagających wzrost włosów a także mezoterapii, masażu skóry głowy czy też zagęszczania. Po wprowadzeniu i zakończeniu leczenia ważna bywa zapobieganie.

Na wypadanie włosów wpływa ogrom sytuacji życiowych, niewłaściwa pielęgnacja i obciążanie włosów i skóry głowy, styl bycia, żywienie itd. Zbyt duże wypadanie włosów może prowadzić do depresji, zaniżonej samooceny i dodatkowych kłopotów związanych ze wzmożonym stresem, przewaznie jeśli dotknie kobiet.

Odszukanie metody na ograniczenie łysienia, trafne wskazówki i właściwe lekarstwa na wypadanie włosów spowodują okiełznanie procesu i wzrost włosów. Oczywiście konieczne jest zasięgnięcie teorii lekarza (dermatologa albo trychologa), bo uzycie środka leczniczego bez określenia przyczyny może przynieść efekt nieoczekiwany..
Sporo wiedzy możesz znaleść pod tym linkiem:: motivos caida pelo

<< Poprzedni
Następny >>