W każdym mieście są obszary, wokół których nagromadziły się rozmaitego typu plotki. Istotnie, w każdej rozpowszechnionej opowieści jest coś z prawdy.

Jednak, rzeczywistość będzie taka, że uwarunkowania życia w poszczególnych obszarach modyfikują się wraz z ogólnym rozwojem miasta a również podniesionym poziomem życia, którego miernikiem są dzisiejsze czasy. W stolicy do takich terenów należy Praga południowa oraz Grochów. Wiele osób wyobraża sobie te obszary, jako zapyziałe ulice na których mieszczą się wiekowe bloki, a także zniszczone kamienice. Dodatkowym mitem, jest wysoka przestępczość oraz brak terenów rekreacyjnych.W rzeczywistości za takie opowiastki winne są osoby z zewnątrz Warszawy, którym jeszcze nie udało się dotrzeć na prawy brzeg Wisły. Tymczasem mieszkania na Grochowie posiadają masę zalet. Oto kilka z nich!

Pierwszą zaletą wykupienia nowego mieszkania znajdujące się na Grochowie lub warszawskiej Pradze, jest bardzo dobra komunikacja z pozostałymi rejonami miasta.Jest to komfortowe rozwiązanie nie tylko dla osób poruszających się samochodem, ale także dla tych, korzystających z komunikacji miejskiej.W tym obszarze są ulokowane dwa wielkie punkty komunikacyjne. Prawobrzeżna Warszawa posiada też bardzo bogatą infrastrukturę edukacyjną. Znajdziemy tutaj liczne szkoły i przedszkola, ale również place zabaw oraz strefy rozrywki dla maluchów. Kolejnym atutem, jest duża ilość sklepów a także firm usługowych. Na Grochowie z pewnością nie będziemy się nudzić. Na tym terenie są zlokalizowane dwa baseny, a także tereny rekreacyjne jak park Skaryszewski czy jeziorko Kamionkowskie. Zakup nowego mieszkania Grochowie zagwarantuje wysoki komfort życia..