Na przestrzeni niedawnych kilku lat, stan w branży nieruchomości we Wrocławiu diametralnie się zmieniła.

Jeszcze mniej więcej 5 lat wstecz byliśmy w stanie nabyć świeże domostwa w tym mieście za całkiem przystępną cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo panują w stolicy Polski lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-wroclaw mieszkania na Krzykach

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego efektem jest budowa nowych lokali, zostaje przede wszystkim znaczna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także nieustannie polepszające się warunki pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną polepszyć stan swojego funkcjonowania.

Sporym rozrostem cechuje się dziedzina IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej potrzebni.

Skutkiem nawału nowych mieszkańców miasteczka jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na terenie całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak odnajdują się konsumenci drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych krańców Polski.

W związku z tym wynajmujący mieszkań mogą pozwolić sobie na narzucanie dużych stałych czynszów. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..


Zobacz:
Oferta wymiany klawiszy do laptopa
Boxy dachowe i bagażniki na dach samochodu
Odpowiednie jedzenie - o czym powinieneś pamiętać?
Suplementy na mięśnie - z jakich powodów są aż tak wielce popularne w ostatnim czasie
Kleszcz u psa została główka
Oferta wymiany klawiszy