Decyzja o kupnie mieszkania, dla większości ludzi należy do znaczących wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z znacząco sporą odpowiedzialnością. Skoro nie mamy zapewnionego wkładu osobistego, z reguły pobieramy długotrwały kredyt.

Jak wybrać lokal tak żeby posłużyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Spora część młodych osób planując zakup supernowoczesnego apartamentu kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze nieopodal centrum, po kolejne mały rozmiar.

Niestety takowe podejście może okazać się błędne.

Nabywając nowe lokal musimy myśleć perspektywicznie. Mieszkania ulokowane w centrum z reguły są znacząco kosztowne, poza tym mały metraż kawalerki może okazać się nie dostateczny. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, znacząco użyteczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od naszych preferencji,mamy możliwość lokum podnająć. Należy też pomyśleć o ulokowaniach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są ciche, a kamienice tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Nadto warto pomyśleć o rozłożeniu lokalu. Godzi się zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były celnie naświetlone. Dlatego dobrze będzie zdyskontować pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Następną konkretną pytaniem jest wybór dogodnej kondygnacji. Pamiętajmy, że kawalerki na parterze, częstokroć są tanie i są wyposażone mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w dobry system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na opcję kradzieży..


: Atrakcyjne mieszkania w okolicach Krzyków – oferta