Graffiti jest nieodłącznym składnikiem aktualnych miast. Różnorakie malowidła wykonanemarkerem bez wyjątku wpisały się w miejski pesjaż. Ta technika streetartowama własnych przywiązanych sympatyków mimo że istotnie większa ilość osób ubolewa z powodu niszczenia terytorium publicznego. Ponadto gorszymsprawą dla poszkodowanych okazują się być akty wandalizmu na prywatnych działkach oraz nieruchomościach.
Niestety, większość z nas ma na co dzień styczność tylko ze oszpecającymi napisami lub ilustracjami, nabazgranymi przez zbirów mających na celu oznaczyć swoją pobyt w danym punkcie. Wiele z nas głowi się jak wyeliminować graffiti z przystanków w mieście? Jednak niewiele osób jest świadoma tego, że graffiti tak w rzeczywistości szeroki termin ogarniający różne warianty wyrazu sztuki. Mogą to być swoiste podpisy to tak nazywane tagi, malowane obrazy lub inne formy wizualne, które są przeważnie logiczne tematycznie.

Teraz coraz mocniej wszechobecną formą graficiarską są murale kreowane na zamówienie lub stworzone w wyniku zaplanowanych działań obywatelskich. Istnieją takoż rozmaicte formy tworzenia graffiti, które można robić samemu lub za wspomżeniem farb lub sprejów, a dodatkowo twrzyć za poradą przygotowanych szablonów. ten wariant sztuki często nawiązuje do popkultury, zdarzeń źródłowych lub omawia współczesne wydarzenia. Co jednak jesteśmy w stanie uczynić w przypadku, w której mamy do czynieniaz bezsensownymi bohomazami napisanymi na szybach hipermarketowych wiatach oraz przystankach? Likwidacja graffiti nie należy do łatwych zadań, jednak jest parę sposobów na to, żeby się go pozbyć. Początkowo trzeba zdać sobie sprawę z tego, że malunki zrealizowane markerem czy sprejem wyrządzają trwały ubytek w szkle, nie są więc tylko plamą, którą można wyczyścić lub wydrapać. Istnieją specjalne farby i rozpuszczalniki, które zwykle nie przynoszą efektów. Żeby nie uszkodzić powierzchni szyby trzeba ją odpowiednio przygotować i użyć wysokiej poziomu pasty polerskiej. Dlatego dobrze nie podejmować się eliminacji graffiti na swoją rękę. Fachowcy z reguły dokonują tego procesu w trzech fragmentachodcinkach. Na zapoczątkowania szło zostaje poddane szlifowaniu z przysługą specjalistycznego wyposażenia – w ten sposób wyelimnowane będzie uszkodzenie zrobione przez marker.

Kolejnym odcinkiem jest wygładzanie powierzchni , a końcowym jej odpowiednia konserwacja.

Likwidacja efektów wandalizmu to wyzwanie, a brzydkie napisy wyrastają jak grzyby po deszczu. Dlatego ciągle opracowuje siebie kolejne techniki czyszczenia szklanych powierzchni..
Zacznij od: Szlifowanie szkła

Zobacz:
Hydraulik Poznań
Nowe przepisy o kasie fiskalnej
Ile będzie Cię kosztował rozwód?
Części samochodowe