Poprzednio przedstawialiśmy rozmaite kwestie jakie odnoszą się do wyboru właściwego projektu domu, jednak by mieć w czymś wybierać, z początku trzeba wybrać się do któregoś biura architektonicznego. Dobrze zatem, żeby nie było to pierwsze z brzegu, albo dowolne odnalezione w internecie. Oto parę rad, jakie należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu biura architektonicznego albo projektanta.

Poszukując odpowiedniej firmy abo osoby, na początku warto poczytać strony internetowe tych ekspertów.

Już to jest w stanie nam wiele powiedzieć. Jednakże szczególnym biurem wiedzy są też fora internetowe, na jakich okazuje się czy referencje umieszczane na ulotkach zgodne są z prawdą. Klienci, którzy już korzystali  z oferty wybranego biura mogą podpowiedzieć, w jaki sposób wyglądała współpraca, czy wyniknęły nadprogramowe wydatki i jaki był ostateczny efekt zastosowania projektu. Biuro, które wygląda na szczególnie interesujące, warto wcześniej odwiedzić. Możemy wtedy prosić o rzut oka do pozostałych realizacji firmy. Takie wrażenie po wizycie też może wiele nam opowiedzieć o tym, czego możemy spodziewać się po danym projektancie.

RaczejNigdy nie opłaca się kierować się podczas wybioru biura reklamą, czy pustą notką na internetowej witrynie.

To nie wskaże nam, czy pomysł biura będzie nam się podobać, oraz jakie jest doświadczenie projektanta. W katalogach i w internecie wszyscy przedstawiają się w najkorzystniejszym świetle, a prawdziwa sytuacja ukazuje się dopiero w czasie osobistego spotkania. Gorzej, kiedy już po ukończeniu współpracy,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Stad też aby uniknąć podobnych okoliczności, decyzję dotyczącą biura należy podjąć niespiesznie, kierując się spokojną kalkulacją zamiast emocjami, wywołanymi na przykład wizją atrakcyjnych projektów w siedzibie danego projektanta. Nie należy też kierować się stereotypowymi poglądami, nieraz okazuje się, że gorzej obsłuży nas wielkie i znane biuro, niż projektant – freelancer, który stosunkowo krótko jest obecny na rynku..
Po więcej zapraszamy tutaj: pożyczki bez bik