Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokości.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
<< Poprzedni
Następny >>